Kādas ir žalūziju cenas?

Šis ir visbiežāk uzdotais jautājumus, uz kuru nav vienas vienkāršas atbildes, jo mēs izgatavojam tieši Jums piemērītas un piemērotas žalūzijas un aizkarus, nevis izņemam no plaukta jau gatavu saražotu izstrādājumu. Tas nozīmē, ka katrs izstrādājums ir individuāls un tā cena būs atkarīga no diezgan daudziem faktoriem:

Visvienkāršākais veids, kā uzzināt sev vēlamās žalūzijas vai aizkara cenu ir zvanīt mums un kārtīgi izrunāties vai arī nākt ciemos, lai klātienē pakustinātu visus iespējamos paraugus, pataustītu audumus daudzajos katalogos un pakonsultētos ar mūsu speciālistiem par to, kāds žalūziju veids ir vispiemērotākais.

Cik ilgā laikā tiek izgatavotas žalūzijas, aizkari, markīzes?

Katram no izstrādājumiem ir atšķirīgs izgatavošanas laiks, bet parasti termiņi ir sekojoši:

Šie termiņi attiecās uz izstrādājumiem, kuri tiek izgatavoti no kolekcijas audumiem un materiāliem. Ja tiek izvēlēts kāds no speciāli pasūtāmiem audumiem, tad izgatavošanas termiņi tiek atrunāti atsevišķi katram pasūtījumam.

Kā pareizi kopt, tīrīt žalūzijas?

Lielākā daļa rullo un vertikālo žalūziju ir izgatavotas no poliestera auduma, līdz ar to tām piemērojama tikai sausā tīrīšana – ar putekļu sūcēju, putekļu slotiņu, sausu drānu.

Romiešu žalūzijas vai paceļamos aizkarus izgatavo no aizkaru auduma, līdz ar to katru audumu var mazgāt vai ķīmiski tīrīt atbilstoši kopšanas instrukcijai, kura ir iešūta konkrētajā izstrādājumā.

Horizontālās žalūzijas var tīrīt gan ar putekļu slotiņu, gan arī ar mitru drānu. Vienīgais noteikums – izvairīties no aktīviem ķīmiskiem līdzekļiem, kas var bojāt žalūzijas krāsu.

Markīzu audumu var demontēt no izstrādājuma un tīrīt ķīmiskajā tīrītavā.

Aizkari vai žalūzijas?

Šis noteikti ir jautājums, kas vairāk jāuzdod sev pašam. Ja esat mājīgas sajūtas cienītājs, Jums patīk bagātīgs interjers un atpūta ierušinoties spilvenos, tad aizkari būs piemērotāks risinājums. Jo vairāk tekstiliju, jo mājīgāk telpā. Jārēķinās gan, ka izmaksas aizkariem būs lielākas nekā žalūzijām un arī specifiskas funkcijas tie nespēs pildīt.

Ja Jums loga noformējumā jāatrisina kāda speciāla problēma – gribat atvērt logu, neatsedzot telpu garāmgājēju skatiem, nevarat strādāt pie datora spilgtas saules dēļ, vēlaties būt neredzami telpas iekšienē, bet vienlaicīgi saglabāt skatu uz ārpasauli – žalūzijas viennozīmīgi ir Jums vajadzīgais risinājums. Atliek vien izvēlēties piemērotāko modeli. Tāpat žalūzijas iesakām, ja telpā nav daudz vietas tekstilijām, ja Jūs esat minimālisma cienītājs vai arī gadījumos, kad Jūsu budžets ir ierobežots.

Romiešu vai rullo žalūzijas?

Ja Jūsu izvēle svārstās starp romiešu vai rullo žalūzijām, mēs ieteiktu izvērtēt katra modeļa priekšrocības un vajās puses un, visticamāk, lēmums atnāks pats, jo katrā situācijā ir citas prioritātes.

 Romiešu žalūzijas

+ Rada telpā tekstiliju/aizkaru sajūtu, tātad ir mājīgas.
+ Ir viegli kopjamas – tās var noņemt no mehānikas, iztīrīt, kā paredzēts kopšanas instrukcijā, un piekārt atpakaļ pie loga.
+ Ļoti plašs dekoratīvo audumu klāsts. Iespējami arī nedegoši vai mitrumizturīgi audumi.
+ Ir modeļu variācijas – ar ribām, bez ribām, ar dažādiem savilkumiem - austriešu, franču.
- Savilktā veidā tās aizņem lielu laukumu virs loga ailes, tas jāņem vērā, pretējā gadījumā var būt problēmas ar loga atvēršanu.
- Lai atvērtu logu, žalūzija būs jāsavelk pilnībā uz augšu, kas nozīmē, ka logs paliks neaizsegts.

 Rullo žalūzijas

+ Savilktā veidā aizņem ļoti maz vietas virs loga stiklojuma.
+ Ir iespējami dažādi modeļi, kas stiprinās uz loga rāmja, līdz ar to logu var atvērt kopā ar žalūziju.
+ Ir iespējams atrisināt dažādas funkcionālas problēmas, jo piedāvājumā ir aptumšojoši, atstarojoši un caurredzami audumi.
+ Lieliski izmantojams kā nakts aizkars, kam pāri tiek stiprināts plānais dienas aizkars.
- Materiālu var kopt tikai ar sauso tīrīšanu, ja tas ir ļoti sasmērēts, tad nāksies mainīt audumu.
   
Vai žalūzijas iespējams remontēt?

Jā, tas ir iespējams. Ja žalūzijai atgadījusies kāda liksta garantijas laikā, tad mēs to apskatīsim un, ja vien būs ievēroti ekspluatācijas noteikumi, saremontēsim vai nomainīsim to bez maksas.

Ja garantijas laiks ir beidzies, tad mēs centīsimies atrast defektu un, ja vien tas būs izmaksās saprātīgāk kā jauna izstrādājuma izgatavošana, informēsim Jūs par cenu un veiksim remontu.

Kur un kā var pasūtīt žalūziju mehānismu?

Žalūziju mehānismu var pasūtīt jebkurā mūsu veikalā vai arī vēršoties klientu apkalpošanas nodaļā ALANDEKO birojā.

Vai ir iespējams nomainīt žalūzijām tikai audumu ?

Jā, tas ir iespējams. Jums jāatnes ALANDEKO vecā žalūzija uz kādu no mūsu veikaliem vai biroju un jāizvēlas jauns audums. Mūsu speciālisti aprēķinās izmaksas un mēs izgatavosim jaunu žalūziju ar veco mehāniku.

Te būtu vērts ņemt vērā, ka, ja Jums jānomaina tikai viena sleja (vertikālās žalūzijas) vai tikai viena no vairākām vienā telpā izvietotām žalūzijām, tad var gadīties, ka jaunais un vecais materiāls atšķirsies toņos. Tā var gadīties, ja žalūzijas ir atradušās spilgtā saulē ilgu laiku. Tad tās var mainīt toni salīdzinot ar jaunu audumu. Tāpēc mēs iesakām mainīt audumu visām blakus esošām žalūzijām vienlaicīgi.

Kondicionieris vai žalūzijas?

Protams, var lietot kondicionierus, taču jāņem vērā, ka tie cīnās ar sekām, ne cēloņiem – kamēr Jūs dzesējat, saules stari turpina savu darbu. Tāpēc būtiski būtu domāt par stiklojuma nosegšanu karstajā dienas laikā no ārpuses. Izmantojot fasādes žalūzijas, starp loga stiklu un žalūzijas materiālu rodas sprauga, kas palīdz novērst logu stikla sasilšanu un līdz ar to pat viskarstākajā laikā telpās iespējams uzturēt vēlamo mikroklimatu.

Kā novēsināt lodžiju?

Mēs šajā gadījumā ieteiktu domāt par nelielu markīzi. Tā noēnos gan stiklojumu un pasargās telpu no uzkaršanas, gan arī radīs uz lodžijas patīkamu ēnu, kurā pat lielākajā svelmē varēsiet komfortabli atpūsties  līdzīgi kā uz terases privātmājā. Vēsajā sezonā markīzi iespējams saritināt pie ēkas sienas un tā kļūst praktiski nemanāma. Ņemiet vērā, ka markīzi iespējams aprīkot arī ar dažāda veida automātikām, kas nozīmē, ka Jums pat nav jābūt mājās, lai markīze izritinātos un pasargātu telpas no uzkaršanas vai saritinātos stipra vēja gadījumā un taptu aizsargāta no mehāniskiem bojājumiem.

Kā atvēsināt dzīvokli?

Protams, var lietot kondicionierus, taču jāņem vērā, ka tie cīnās ar sekām, ne cēloņiem – kamēr Jūs dzesējat, saules stari turpina savu darbu. Tāpēc būtiski būtu domāt par stiklojuma nosegšanu karstajā dienas laikā no ārpuses. Izmantojot fasādes žalūzijas, starp loga stiklu un žalūzijas materiālu rodas sprauga, kas palīdz novērst logu stikla sasilšanu un līdz ar to pat viskarstākajā laikā telpās iespējams uzturēt vēlamo mikroklimatu.

Tas ir īpaši aktuāli lielu vitrīnveida logu vai verandu īpašniekiem. Stiklotas verandas, ziemas dārzi, lielu, pat sienas izmēru, logu izbūve, stiklotie jumti šobrīd ir īpaši modē. Šajos gadījumos bez speciālām saules aizsardzības sistēmām iztikt vispār nav iespējams.